بهترین مرکز مشاوره شغلی در مشهد کجاست؟

بهترین مشاوره شغلی در مشهد را چگونه پیدا کنیم؟

خوشبختانه امروزه شاهد برگزاری بهترین مشاوره شغلی در مشهد، تهران، شیراز، همدان و بسیاری از نقاط دیگر کشور هستیم. در واقع این روزها در نقاط مختلف کشور، افراد بسیار زیادی به دنبال یک مشاور شغلی خوب هستند تا از این طریق بتوانند مسیر شغلی مناسب خود را کشف کنند.

رشدانا - 09301302890بنابراین اگر به دنبال بهترین مشاوره شغلی در مشهد یا هر جای دیگر هستید بهتر است بدانید که این نوع مشاوره صرفا براساس شناخت علائق و استعدادهای شما انجام نمی‎شود. در جلسات مشاوره، تمامی ویژگی‌‏های شخصیتی، رفتاری، روانی، جسمی و حتی محدودیت‏‌های فرد نیز بررسی شده و پس از آن، شغلی به شما پیشنهاد می‎‌‌شود که بیشترین سازگاری را با موارد گفته شده، داشته باشد.

از سوی دیگر، مشاوران شغلی در دو زمینه متفاوت به افراد کمک می‏کنند:

 1. در اختیار قرار دادن اطلاعات مربوط به هر شغل، بازار کار، میزان نیاز جامعه به آن شغل و اطلاعاتی شبیه به آن.
 2. دسته دوم اطلاعات مربوط به ویژگی‌‏های شخصیتی و استعدادهای فردی است. در اینجا مشاوران به افراد کمک می‏کنند تا پس از خودشناسی بیشتر، نگاهی واضح‌‏تر به شغل و مسیر شغلی‎شان داشته باشند.

تا انتهای این مقاله از اچ آر سرویس همراه ما باشید تا توضیحات بیشتری را راجع به فرایند مشاوره شغلی و نحوه انتخاب بهترین مرکز مشاوره شغلی در مشهد را ارائه نماییم.

 

چرا باید از خدمات مرکز مشاوره شغلی استفاده کنیم؟

در تمام طول تاریخ، کیفیت زندگی هر فرد تا حد زیادی وابسته به شغلی است که انتخاب می‎کند. هرچند در گذشته مانند امروز مشاغل تنوع فراوانی نداشتند و افراد دنباله‌رو شغل اجداد پدری‎شان بودند اما باز هم میزان درآمد و تخصص در شغل، تعیین کننده میزان رضایت از زندگی بود.

با گسترده‌‎تر شدن علوم مختلف و تنوع یافتن مشاغل، امروزه انتخاب شغل به امری پیچیده و حتی تخصصی تبدیل شده است. این روزها، اگر از شغل خود راضی نباشید، عملکرد ضعیفی در محیط کار خواهید داشت و واحد منابع انسانی شرکت‎تان نیز به سرعت به این امر پی می‎برد.

در واقع، کار کردن در شغلی که متناسب با علائق، روحیات، خواسته‏‌ها و استعدادهای‎تان نباشد، فقط منجر به اخراج شدن یا ترک شغل نخواهد شد. بلکه شما دائما در حال پرداخت هزینه‏‌های متعدد روانی همچون افسردگی و فرسودگی شغلی خواهید بود.

اینجا است که اشخاص زیادی از خود می‌پرسند:

 • کدام شغل برای من مناسب است؟
 • اصلا شغل رؤیایی وجود دارد؟
 • در میان هزاران فرصت شغلی موجود، کدام یک را انتخاب کنم؟
 • کدام حرفه، برای من رضایت شغلی به همراه دارد؟
 • در چه شغلی می‏توانم موفق باشم و بهترین نسخه از خودم را به جامعه ارائه کنم؟
 • آیا شغل فعلی من، پاسخگوی نیازهای آینده‌‎ام می‎باشد؟
 • می‎دانم که این کار، کار مورد علاقه من نیست، چطور مسیر شغلی خودم را پیدا کنم؟
حتما بخوانید:‌  مشاوره منابع انسانی

اگر با سؤالات بالا و ابهام ناشی از آن دست و پنجه نرم می‌‏کنید و با برای تغییر در شغل فعلی‎تان مردد هستید، قطعا نیاز به مشاوره شغلی دارید. پس بهتر است همین حالا سراغ یک مشاور شغلی متبحر بروید و به تمام ابهامات خود خاتمه دهید.

به یاد داشته باشید که یک مشاوره شغلی به هنگام و صحیح می‎تواند منجر به تصمیم گیری بهتر شما شده و از اتلاف انرژی و عمر گرانبهای‎تان جلوگیری کند.

خدمات مشاوره شغلی

چه زمانی به مشاوره شغلی احتیاج داریم؟

متأسفانه اغلب افراد بر این باورند که مشاوره شغلی صرفا مربوط به یافتن شغل است. در حالیکه گستره مشاوره شغلی بسیار وسیع است و اگر دچار وضعیتی مشابه با موارد زیر هستید نیز، باید به مشاوران شغلی مراجعه کنید:

 • هنگامی که در زمان تحصیل (چه در دبیرستان و چه در دانشگاه) متوجه می‎شوید که رشته تحصیلی خود را دوست ندارید و دائما درگیر اضطراب ناشی از تغییر یا عدم تغییر آن هستید. مثلا مرددید بین ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته فیزیک و یا فلسفه!
 • هنگامی که مطمئن هستید هیچ تمایلی به شغل فعلی‎تان ندارید و هر روز به سختی برای رفتن به محیط کار آماده می‎شوید. در اینجا شما از کارتان بدتان می‌‎آید اما عاملی مانند احتیاج به پول، ترس از پیدا نکردن شغل و امثال آن باعث می‎شود وضعیت ناخوشایند خود را تحمل کنید.
 • زمانی که می‎دانید باید شغل فعلی خود را ترک کنید و از سوی دیگر، شغل مناسب خود را نیز یافته‌‎اید اما با استرس فراوانی که دارید؛ جرأت انجام چنین تغییری را ندارید.
 • مدیر شرکت یا رهبر یک تیم هستید و برای بهبود منابع انسانی شرکت، نیاز به مشورت و گفتگو با یک متخصص در زمینه مشاوره شغلی دارید.

 

حتما بخوانید: مشاوره شغلی چیست؟

 

ویژگی‏‌های بهترین مرکز مشاوره شغلی چیست؟

اگر به این نتیجه رسیده‌‎اید که باید از خدمات بهترین مشاوره شغلی در مشهد یا شهرهای دیگر استفاده کنید، پیش از انتخاب مشاور، به نکات زیر توجه کنید. چرا که یک مشاور شغلی خوب، دارای ویژگی‌‏های زیر است:

 • اطلاعات کافی از بازار کار مشاغل مختلف دارد.
 • یک مشاور شغلی خوب، قدرت شبکه سازی را در پیشرفت فرد دست کم نمی‎گیرد و او را در شبکه سازی یاری می‎کند.
 • نسبت به وضعیت اقتصادی کشور و حتی جهان، آگاه است.
 • یک روانشناس متبحر است و خوب گوش کردن یکی از هنرهای او است.
 • با انواع موقعیت‏‌ها و فرصت‌‏های شغلی مختلف آشنایی دارد.
 • مراجع را با واقعیت‏‌های جامعه روبرو کند در حالیکه انگیزه و اشتیاق درونی او را نیز، تقویت می‌کند.
 • با استفاده از ابزارهای مختلف مانند تست‏‌های شخصیت شناسی و مصاحبه، در شناخت توانمندی‎‌‌ ها و علائق فرد به درستی عمل کند.
 • مراجع را با موانع موجود در مسیر شغلی آشنا کرده و به او می‌‏آموزد که چگونه بر این موانع غلبه کند.
 • بر طیف وسیعی از تست‎‌ها و آزمون‏‌های روان سنجی همچون دیسک، تست هالند، تست MBTI، نئو و… تسلط داشته باشد و تفسیری دقیق از نتایج تست‌‏ها را به مراجع ارائه می‌کند.
 • به فرد مراجع کمک می‌کند تا پس از خودشناسی، یک انتخاب صحیح و ماندگار داشته باشد.

به یاد داشته باشید که عدم رضایت از شغل و یا ایجاد تغییرات نابجا در شغل، می‏توانند زمینه‌ساز بروز افسردگی، افزایش استرس و حتی کاهش عزت نفس در فرد شده و لذت از زندگی را از او سلب کنند. از این رو، کمک گرفتن از یک مشاور شغلی آگاه و باتجربه می‏تواند تا حد زیادی در بهبود سطح کیفی زندگی اشخاص تأثیر داشته باشد.

ویژگی بهترین مشاور شغلی

بهترین مرکز مشاوره شغلی در مشهد را چگونه پیدا کنیم؟

حال که با فرایند مشاوره شغلی و ویژگی‏‌های بهترین مشاوران شغلی آشنا شدید، بهتر است یکی از مراکز حرفه‌‏ای و باتجربه در زمینه مشاوره شغلی را به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال بهترین مشاوره شغلی در مشهد هستید، مرکز مشاوره شغلی رشدانا با حضور مشاوران شغلی متخصص و متبحر، یکی از بهترین مراکز موجود در حیطه خدمات توسعه فردی و مشاوره شغلی است.

این مرکز با هدف توانمندسازی نیروی کار در عرصه‌‏های مختلف، توانسته با همکاری مشاوران شغلی و کوچ‏‌های حرفه‏‌ای خود، سهم بسزایی در ارتقاء مسیر شغلی افراد داشته باشد. رشدانا، در مسیر مشاوره شغلی خود به شما کمک می‏کند تا بتوانید:

 1. پس از شناخت توانمندی‎‌ ها و علائق، مهارت‏‌های خود را بهبود بخشیده و با یک انتخاب صحیح، در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوید.
 2. با انجام آزمون‏‌های مختلف نزد مشاوران این مرکز، به شغل سازگار با روحیات خود پی برده و این امر باعث حفظ و حتی افزایش سرمایه‌‏های شما خواهد شد.
 3. پس از گذراندن جلسات مشاوره شغلی، مسیر شغلی‎تان را شفاف سازی خواهید کرد و با ترسیم یک استراتژی حرفه‌‏ای، می‏توانید به اهداف بزرگ شغلی و سازمانی خود دست پیدا کنید.
 4. اگر مدیر یا رهبر یک مجموعه کاری هستید، با استفاده از خدمات مشاوره شغلی رشدانا به رشد برند، افزایش سطح عملکرد کارکنان و توسعه نیروی انسانی متخصص خود کمک می‎کنید.
نظر
 • چند تا مرکز مشاوره شغلی در مشهد که خدمات خوبی دارند لطفا معرفی کنین. تعداد مرکز هایی که ادعای همچین خدماتی دارن زیاد شده اما متاسفانه خدمات و مشاورینشون اصلا خوب نیستن و سواد کافی ندارن

  • ممنون از نظرتون. طبق بررسی های ما مرکز مشاوره شغلی رشدانا خدمات خوبی ارائه میدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.