ضرورت استفاده از مشاوره منابع انسانی در کسب و کارها

مشاوره منابع انسانی چیست

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‎‌‌اید که مشاوره منابع انسانی چیست؟ چرا سازمان‌‏ها به استخدام مشاور منابع انسانی روی آورده‌اند؟ اصلا چرا تیم منابع انسانی در هر شرکت و کسب و کار باید وجود داشته باشد؟

به طور کلی، هدف از وجود مدیر و مشاور منابع انسانی این است که هر کسب و کار و سازمانی بتواند از طریق کارمندانش به موفقیت برسد. همانطور که می‎‌‌دانید نیروی انسانی اهمیت فوق العاده زیادی در رشد و توسعه سازمان‏‌ها دارد.

از این رو، کار مدیران بخش منابع انسانی‏ تا حد زیادی نسبت به گذشته سخت‌‎تر خواهد بود. چرا که آن‏‌ها موظف‌اند برای مدیریت و حفظ پرسنل، در تمامی فرآیندهای جذب، استخدام، ارزیابی عملکرد کارکنان، سیستم پاداش و دستمزد، فراهم آوردن محیط کاری سالم و پویا و همچنین آموزش کارکنان، تلاش فراوانی انجام دهند.

در واقع یک مدیر منابع انسانی موظف است اصول کلی و خط مشی مربوط به منابع انسانی را به خوبی طراحی و عملیاتی کند و برای موفقیت در این مسیر پر فراز و نشیب، استفاده از مشاور منابع انسانی بسیار لازم است. در ادامه خواهیم گفت که مشاور منابع انسانی چه وظایف و کارکردهایی دارد. تا انتها همراه اچ آر سرویس باشد.

ضرورت استفاده از مشاوره منابع انسانی برای سازمان‌‎ها

شواهد و تجارب نشان داده مدیران یک شرکت یا سازمان در برخورد با مسائل مربوط به منابع انسانی، علیرغم اینکه دارای دانش و تجربه کافی هستند باز هم دست به اقدامات خودجوش می‌‎زنند. اشکال این تک روی‌‏ها این است که سلیقه‎ ای بوده و با هم همخوانی ندارند و در نهایت منجر به نابودی فرهنگ سازمانی خواهند شد.

از سویی دیگر، با اعمال نظرات شخصی از سمت هر یک از مدیران، به جای شکل گیری یک فرهنگ واحد، خرده فرهنگ‏‌های مختلفی بوجود می‎‌‌آیند که باعث کلافگی و سردرگمی کارکنان خواهند شد. جدای از این قضیه، مدیران منابع انسانی به دلیل گستردگی وظایف و درگیری شدید با فعالیت‏‌های روزانه شغلی، زمانی برای طراحی روش‌‎های کارآمد جهت توسعه فردی و شغلی کارمندان خود ندارند.

در همه موارد بالا، استفاده از مشاوره منابع انسانی و اختصاص یک جایگاه شغلی، ویژه مشاور منابع انسانی تا حد بسیار زیادی می‏‌تواند از تعارضات، مشکلات و بی برنامگی‌‏های متعدد در سازمان جلوگیری کند.

ضرورت مشاوره منابع انسانی

مشاوره منابع انسانی چگونه به کسب و کارها کمک می‌‎کند؟

همانطور که می‎دانید، در گذشته سرمایه‌‏های مالی و دارایی‎‌‌های مادی، مهم‏‌ترین منابع یک سازمان محسوب می‎شدند. اما خوشبختانه امروزه مدیران دریافته‌‎اند منابع انسانی و نیروی کار، ارزشمندترین سرمایه‏‌های سازمان‌شان به شمار می‎‌‌آیند که برای حفظ و نگهاشت این دارایی ارزشمند باید برنامه‏‌ها و طرح‌‏هایی منجسم داشته باشند.

در واقع، شناخت اهمیت منابع انسانی به تدریج باعث شد تا مدیران و رهبران برای داشتن یک برنامه هدفمند و طراحی استراتژی مناسب منابع انسانی سازمان خود، تصمیم به بهره گیری از مشاوران منابع انسانی بگیرند. مشاور منابع انسانی، در موارد زیر به یک کسب و کار، تیم، سازمان و یا شرکت کمک می‏کند:

  • بهبود سیستم پاداش دهی
  • مناسب سازی و ارتقاء سیستم دستمزد و حقوق
  • حل اختلافات موجود در روابط افراد سازمان
  • رفع نواقص موجود در قراردادهای کاری
  • استفاده از ساز و کار انتقادات و پیشنهادات
  • آموزش مسائل مورد نیاز کارکنان مانند مهارت‏‌های نرم
  • ارزیابی افراد در زمان مصاحبه‌‏های شغلی
  • شرح بهتر وظایف شغلی و جلوگیری از ابهام در نقش‏‌های شغلی
  • ایجاد بسترهای حمایتی همچون بیمه تأمین اجتماعی

مشاور منابع انسانی چه کسی است؟

به طور خلاصه باید بگوییم مشاور منابع انسانی فردی است که در رفع یا حل معضلات و چالش‎‌‌های مربوط به منابع انسانی هر سازمان یا کسب و کار از تخصص و دانش کافی برخوردار است. این فرد در قسمت‎های مختلفی همچون بهبود عملکرد کارکنان، آموزش کارکنان، ارزیابی عملکرد، کشف استعدادها و مدیریت دستمزد و پاداش، به انجام وظیفه می‎پردازد.

به طور کلی مشاوران منابع انسانی، بر سرمایه‌‏های انسانی سازمان خود نظارت دارند و دائما در حال مطالعه و پیاده سازی فرایندهایی هستند که در نهایت منجر به بهبود عملکرد کارمندان، افزایش رضایت شغلی پرسنل و پیشرفت سازمان خواهد شد.

آن‏‌ها برای دستیابی به اهداف گفته شده، از روش‎‌‌های مبتکرانه‎‌‌ای همچون شناخت معضلات اخلاقی (تبعیض جنسیستی، نژادی، آزار روانی کارمندان و…)، راه اندازی جلسات آموزشی و تفریحی، تعیین پاداش‌‏های انگیزه بخش و پیدا کردن نواقص موجود در سیاست داخلی سازمان، بهره می‌‎گیرند.

 

مشاوران منابع انسانی موفق چه ویژگی‌‎هایی دارند؟

مشاوره منابع انسانی، بخشی حساس و بسیار تأثیرگذار به شمار می‌‎آید. تا آنجا که آینده یک کسب و کار و موفقیت آن تا حد زیادی به تصمیمات این فرد بستگی دارد. از این رو، مشاور منابع انسانی باید از مهارت‏‌های مشاوره‎ای و مدیریتی لازم برخوردار باشد. در ادامه به مهم‌‏ترین مهارت‏‌هایی که یک مشاور منابع انسانی برای موفق شدن نیاز دارد، اشاره می‎‌‌کنیم.

مهارت مدیریت اجرایی

یک مشاور منابع انسانی، باید بتواند ایده‏‌هایی عملی و قابل اجرا به منظور بهبود کارایی سازمان ارائه دهد، سیستم منابع انسانی را ارتقاء دهد و به توسعه شغلی کارمندان و بهبود عملکرد آنان کمک کند.

مهارت‌ ارتباط مؤثر

یکی از مهم‌‏ترین ویژگی‏‌های یک مشاور منابع انسانی موفق، مهارت در برقراری ارتباط است. او روزانه با افراد بسیار زیادی سر و کار دارد و اگر نتواند به خوبی با کارمندان، مشتران و مدیران سازمان ارتباط قرار کند؛ در نهایت قادر نیست نگرانی‌‏ها، مشکلات، نواقص موجود، خواسته‌‏ها و نیازهای پرسنل سازمان را بشناسد.

علاوه بر این مورد، او باید بتواند از طریق ارتباط‏‌های رو در رو و مداوم، تیپ شخصیتی افراد را به درستی تشخیص دهد و از مهارت ارتباطی خود برای جذب و استخدام افراد مناسب نیز استفاده کند.

مهارت مدیریت بحران

از برجسته‌‏ترین ویژگی‏‌های مشاوران منابع انسانی، می‎توان به برخورداری از توانمندی و مهارت‏ مدیریت بحران در هنگام رویارویی با شرایط بحرانی اشاره کرد. مشاوران به خوبی آموخته‏‌اند که در زمان بروز بحران‌‏های مختلف، چگونه ضمن استفاده از توانایی حل مسأله، آرامش خود را حفظ نموده، مشکل اصلی را تشخیص دهند و راه‏ حلی کارآمد برای رفع آن ارائه کنند.

مهارت مدیریت زمان

بک مشاور منابع انسانی به دلیل گستردگی ارتباطات و وسعت وظایف، به مهارت مدیریت زمان و همچنین برنامه ریزی جهت اتمام مسئولیت‎‌‌ها و ایجاد نظم در سازمان؛ بسیار نیازمند است.

مهارت مدیریت زمان

مهارت‌ حل مسأله

شناخت نگرانی‌‏ها، نیازها، خواسته‌‏ها و مشکلات کارمندان، امری مستمر و طولانی مدت است. اما ایجاد انگیزه در کارکنان و تلاش در جهت حل مسائل آنان، بسیار مهم‌‎تر از شناخت دغدغه‎‌‌ها و مسائل موجود  می‎باشد. از این رو، مشاوری توانمند محسوب می‏شود که به درستی و با خلاقیت، مسائل موجود در سازمان را یک به یک حل کند.

مهارت‌های ارزیابی و کشف استعدادها

مشاوران باید بتوانند با ارزیابی صحیح افراد در بدو ورود به سازمان، بهترین و مستعدترین گزینه را برای استخدام انتخاب نموده و از طرفی نسبت به کشف استعدادهای کارمندان نیز گام بردارند. به عبارت دیگر، طی کردن مسیر شغلی و توسعه فردی از سوی کارکنان، با راهنمایی‏ دقیق مشاوران بسیار هموارتر خواهد بود.

مهارت در آموزش توسعه فردی

یکی از مهم‌‏ترین و ضروری‏‌ترین ارکان پیشرفت تیم‏‌ها و سازمان‎‌‌ها، آموزش کارمندان می‏‌باشد. مشاور منابع انسانی موظف است نقاطی که تمام پرسنل سازمان اعم از مدیران رده‏‌های مختلف و کارمندان، نیاز به آموزش دارند را شناسایی کرده و سپس طرح و برنامه‌‎ای منجسم جهت ارتقاء دانش و مهارت‏‌های پرسنل، ارائه نماید.

به این منظور، مشاور می‎‌‌تواند یا خودش نسبت به آموزش پرسنل اقدام نماید و یا از متخصصین حوزه‎‌‌های مختلف برای تحقق این امر دعوت به عمل آورد.

در پایان

در این مقاله از اچ آر سرویس توضیح دادیم که مشاوره منابع انسانی چیست و چرا باید جایگاهی ویژه برای آن در نظر گرفت؟ در واقع مشاوره منابع انسانی، نوعی استراتژی کارآمد به منظور شناسایی مشکلات سازمان در رابطه با منابع انسانی و همچنین رفع آن‏ها، محسوب می‏شود.

همانطور که اشاره کردیم مشاوران منابع انسانی بایستی برای رسیدن به اهداف سازمانی، از مهارت‏ها و توانمندی‎های مختلفی بهره ببرند. به نظر شما یک مشاور منابع انسانی موفق چه ویژگی‏هایی دیگری را باید دارا باشد؟ نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.